Inhalační solná jeskyně je prostor spojující účinky pasivního působení slaných krystalů na zemi a stěnách s aktivním dodáváním soli z Mrtvého moře přímo do ovzduší v podobě.

Sůl ve vzduchu nejenom cítíte ale i vidíte, protože je rozprostřena rovnoměrně ve značné koncentraci všude kolem Vás.

Základní myšlenkou solných jeskyní je přenést a využít prostředí, které napodobuje přímořské mikroklima a je bohaté na minerály a stopové prvky.

Vynikající léčivé účinky soli známe již po staletí a myšlenka léčení využitím solných jeskyní je známa již odpradávna. Zpočátku byly za tímto účelem využívány solné doly. Ve světě takové zařízení vzniklo již ve 30. letech 19. století v nejznámějším solném dole Wieliczce v Polsku. Od roku 1958 se v tomto dole léčí astma, choroby hrdla, dýchacích cest a alergie.

V solné jeskyni vzniká koncentrace soli ve vzduchu, který člověk dýchá. Za pomoci ventilačního systému, vytápění a klimatizace je vytvořeno výjimečné mikroklima, které se vyznačuje bakteriální čistotou a vzduchem obohaceným o léčivé minerály a stopové prvky obsažené v soli. Prostředí solné jeskyně je hypoalergenní, bakterií prosté a blízké sterilnímu prostředí operačního sálu díky pravidelné dezinfekci germicidní lampou.

Solná mlha - unikátní inhalační terapie Výrazné ozdravné účinky

Jsme jediná solná jeskyně ve Východních Čechách s aktivním dodáváním soli z Mrtvého moře přímo do ovzduší.

Místo pomalého a pasivního uvolňování soli ze stěn typického pro běžné solné jeskyně, dodáváme sůl z mrtvého moře v podobě léčivé mlhy aktivně do ovzduší.

Sůl ve vzduchu nejenom cítíte ale i vidíte, protože je rozprostřena rovnoměrně ve značné koncentraci všude kolem Vás.